نسخه جدید جارو برقی هوشمند روباتیک شیائومی رونمایی می شود

Mi Robot Vacuum Cleaner

کمپانی شیائومی از جارو برقی هوشمند خود یعنی Mi Robot cleaner 2 رونمایی می کند. این دستگاه هوشمند از الگوریتم SLAM برای بررسی و پاکسازی خانه استفاده میکند. این دستگاه نسبت به نسخه ی پیشین خود از هوش بالاتری برخوردار است و نسبت به دیگر دستگاه های مشابه یک سر و گردن بالا تر می باشد. این ربات هوشمند دارای سنسور فاصله ی لیزری می باشد. همچنین این دستگاه برابر با ۱۸۰۰ بار در ثانیه محدوده ی اطراف خود را اسکن و تصاویر ۳۶۰ درجه ای را تهیه می کند تا که به طور کلی با مکان آشنا شود. این ربات دارای ۱۲ سنسور دیگر نظیر اولتراسونیک، سنسور ارتفاع(صخره)، ژیروسکوپ، شتاب سنج و رادار را دارا می باشد که به طور کلی عملکرد این دستگاه را بسیار جالب و کاربردی می سازند. این دستگاه با ارتفاع بدنه ی ۹٫۶cm می تواند به راحتی و بی دردسر به قسمت های مختلف خانه راه یابد.
این ربات هوشمند می تواند با قدرت مکشی چند برابر بیشتر از محصولات مشابه، حتی سطوح ناهموار را از گرد و غبار و زباله های نیمه سبک پاک سازی کند. باتریی که شیائومی برای این دستگاه در نظر گرفته است دارای ظرفیت ۵۲۰۰mAh از نوع لیتیوم– یون می باشد. این حجم از باتری می تواند دستگاه را به مدت ۲ ساعت پشتیبانی کند و پس از تخلیه ی این حجم، دستگاه به صورت خودکار به جایگاه شارژ مجدد خود رجوع می کند و سپس پس از تکمیل فرایند شارژ مجدد دوباره شروع به کار می کند و این چرخه همچنان ادامه دار خواهد بود. جالب است بدانید این دستگاه با هر بار تخلیه و شارژ مجدد به مکان قبلی خود باز میگردد تا ادامه ی فرآیند پاکسازی را از همان مکان قبلی از سر بگیرد.
این ربات دارای کنترل از راه دور APP می باشد. پس شما می توانید با استفاده از برنامه ی Mijita APP ربات را به صورت دستی کنترل کنید. با این برنامه همچنین می توانید وضعیت شارژ را بررسی کنید و اطلاعات مربوط به پاکسازی را از دستگاه دریافت کنید. این دستگاه دارای سه پردازنده ی مشابه مغز انسان می باشد که به منظور شبیه سازی مسیر و محاسبه ی فواصل آن به کار می روند. همچنین این دستگاه برای بهبود فرایند پاکسازی از دو نوع حرکتی Edge و زیگ زاگ پشتیبانی میکند.
این دستگاه اگر که در حین فرآیند پاکسازی شارژش به ۲۰ درصد برسد، به اسکله ی شارژ مجدد می رود و تا رسیدن به ۸۰ درصد در آن می ماند. پس از رسیدن به این حجم از باتری، دستگاه به صورت خودکار به مکان پیشین باز می گردد و کار نیمه تمام خود را تمام و سپس برای شارژ کامل به اسکله باز میگردد. لازم به ذکر است که این دستگاه دارای سنسور دیواری می باشد که قابلیت تمیز کردن لبه ها را تا ۱cm دارا می باشد.
بدنه ی این دستگاه از مواد ABS ساخته شده و دارای قدرت بالای پردازش IMR می باشد. همچنین بدنه ی این دستگاه ضد سایش و خوردگی می باشد.

6 دیدگاه

  1. برای خرید این نسخه ۲ جاروبرقی هوشمند باید چی کار کنیم؟ نمیارین؟

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *