Targeting Android smartphones: You should delete these apps immediately

Targeting Android smartphones: You should delete these apps immediately

کلاهبرداران به تلاش برای آلوده کردن تلفن های هوشمند اندرویدی و کسب سود از آنها ادامه می دهند. این بار مهاجمان موفق شدند اپلیکیشن های آلوده به بدافزار Abstractemu را وارد فروشگاه ها کنند. برخی از برنامه ها بیش از ۱۰۰۰۰ بار دانلود شده اند. بنابراین باید بررسی کنید که آیا اپلیکیشن ها را نصب کرده اید یا خیر و حتما آن ها را حذف کنید.

بدافزار اندروید Abstractemu می تواند به طور کامل گوشی های هوشمند را تحت کنترل خود درآورد

دوباره اتفاق افتاد. محققان امنیتی بدافزار اندرویدی به نام Abstractemu را کشف کرده‌اند که آن را وارد فروشگاه اپلیکیشن گوگل کرده و به سادگی مکانیسم‌های امنیتی را دور می‌زند. تنها زمانی که کاشف‌ها گوگل را از آسیب‌پذیری مطلع کردند، برنامه‌ها بلافاصله حذف شدند. از آنجایی که برخی از برنامه ها به سرعت دانلود بالایی رسیده اند، باید ببینید آیا برنامه های زیر را در تلفن هوشمند خود دارید یا خیر و بلافاصله آنها را حذف کنید:

مرورگر ضد تبلیغات، صرفه جویی در داده ها، راه انداز Lite Phone My Phone Night Light همه گذرواژه ها Phone Plus

ترفند این بود که برنامه‌های اندروید اساساً آنچه را که توسعه‌دهنده وعده داده بود انجام دادند. در نتیجه، کاربران حتی متوجه آن نمی شوند. اما در پس‌زمینه، گوشی هوشمند روت شده و مهاجم به سیستم عامل اندروید دسترسی کامل پیدا می‌کند . این امکان ایجاد تغییرات یا نصب بدافزارهای دیگر را فراهم می کند.

بنابراین اگر برنامه‌های اندرویدی را استفاده کرده‌اید، فوراً آن‌ها را حذف کنید، در بهترین حالت گوشی هوشمند را نیز ریست کنید تا دسترسی root لغو شود و سپس همه رمزهای عبور تغییر دهید. چند ماه پیش گوشی های هواوی هدف قرار گرفتند.

چگونه از خود در برابر بدافزار محافظت کنید، در این ویدیو به شما نشان می دهیم:

برنامه‌ها همچنان در فروشگاه App Amazon و Samsung Galaxy Store در دسترس هستند

گوگل بلافاصله واکنش نشان داد و برنامه‌های اندرویدی آلوده را حذف نصب کرد، اما طبق گفته BleepingComputer، اپلیکیشن‌های آلوده هنوز از آمازون و سامسونگ در فروشگاه‌های اپلیکیشن موجود هستند. بنابراین مطمئن شوید که برنامه ها را تحت هیچ شرایطی نصب نکنید .

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *