Pixel 6: Google leaves owners of older phones out in the rain

Pixel 6: Google leaves owners of older phones out in the rain

گوگل با پیکسل ۶ (پرو)، گوشی های هوشمند جدیدی را ارائه کرده است که قرار است با نرم افزار پیچیده خود تفاوت را ایجاد کنند. اما خبر بدی برای دارندگان گوشی های قدیمی پیکسل وجود دارد: برخی از ویژگی های مهم به طور انحصاری در پیکسل ۶ ظاهر می شوند.

سری پیکسل: تلفن های همراه قدیمی همه ویژگی ها را ندارند

تا کنون، گوگل همیشه در مورد ویژگی های پیکسل جدید سخاوتمند بوده است. به محض اینکه گوگل گوشی هوشمند پیکسل جدید را با قابلیت های نرم افزاری ویژه عرضه کند، حتی مدل های قدیمی تر نیز به عملکردهای جدیدی مجهز خواهند شد. اما همانطور که خود گوگل اشاره کرده است، در برخی زمینه ها این باید پایان کار باشد.

دلیل چرخش به سرعت پیدا می‌شود: برخلاف گوشی‌های قدیمی پیکسل، پیکسل ۶ و نسخه پرو مجهزتر پردازنده خاص خود را دارند . به گفته گوگل، عملکردهای نرم افزاری ویژه پیکسل ۶ تنها توسط پردازنده جدید Tensor قابل انجام است. گوگل هنوز به طور کامل جزئیات این موارد را فاش نکرده است.

حدس زده می‌شود که از جمله موارد دیگر، ترجمه بی‌درنگ «ترجمه زنده» ممکن است راه خود را در گوشی‌های هوشمند قدیمی‌تر پیکسل پیدا نکند. برخی از عملکردهای ویژه دوربین مانند “Motion Mode” را نیز می توان برای Pixel 6 رزرو کرد. سخت افزار دوربین ارتقا یافته و پردازنده تانسور ممکن است دلیل این امر باشد. همین امر در مورد پاک کن جادویی نیز صدق می کند که به راحتی می تواند اشیاء ناخواسته را از عکس ها پاک کند. در بررسی Pixel 6 Pro بیشتر بدانید.

در ویدیو : اینگونه است که گوگل پیکسل ۶ به یک مترجم تبدیل می شود.

پشتیبانی پیکسل قدیمی: گوگل همچنان مبهم است

به گفته گوگل، آنها “همه چیز” را امتحان خواهند کرد تا گوشی های هوشمند قدیمی پیکسل را نیز با عملکردهای جدید ارائه کنند. با این حال، همچنین بیان می‌کند: «مانند همه عملکردهای پیکسل، ما تلاش می‌کنیم تا حد ممکن ویژگی‌ها را به دستگاه‌های قدیمی‌تر پیکسل منتقل کنیم، مشروط بر اینکه این از نظر فنی امکان‌پذیر باشد – حتی اگر توسعه مدتی طول بکشد» (منبع: Android Authority).

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *