o2 deviates from the old path: This is how the 5G network is to be expanded

o2 deviates from the old path: This is how the 5G network is to be expanded

o2 اهداف بلندپروازانه ای را برای ایجاد شبکه ۵G خود تعیین کرده است. در مدت چهار سال، همه مشتریان در آلمان باید بتوانند از استاندارد ارتباطات سیار سریع استفاده کنند. اکنون شما در حال انجام یک چرخش با تکنولوژی اولیه هستید.

o2 می خواهد شبکه ۵G خود را بیشتر گسترش دهد و بهینه کند. از نظر تئوری، کل آلمان باید تا سال ۲۰۲۵ بتواند به شبکه o2 5G متصل شود. برای انجام این کار، ارائه دهنده تلفن همراه به فناوری جدید متکی است.

آنتن های همه کاره نوید سطح جدیدی را برای ۵G می دهند

در مونیخ، o2 اولین آنتن های “همه در یک” را برای ارتباطات تلفن همراه به کار انداخته است (منبع: Telefónica / o2). آنها نه تنها می توانند از یک استاندارد ارتباطات سیار پشتیبانی کنند – همانطور که قبلا حداقل در مورد CO2 وجود داشت – بلکه بخش های بزرگی از طیف قبلی را نیز پوشش می دهند. به جای یک آنتن برای ۲G (GSM)، یکی برای ۴G (LTE) و یک آنتن جدید برای ۵G، دستگاه های جدید باید همه چیز را با هم ترکیب کنند.

باندهای فرکانسی با برد بالا در ۷۰۰ مگاهرتز برای ۵G، ۸۰۰ مگاهرتز برای ۴G و ۹۰۰ مگاهرتز برای ۲G و همچنین محدوده هسته قبلی برای ۵G توسط o2 در باند فرکانسی در ۳٫۶ گیگاهرتز پخش می شوند. این همچنین در مورد سایر فرکانس های ۴G نیز صدق می کند. آنتن های همه کاره برای فناوری جدید از هواوی می آیند.

به گفته o2، یک مزیت این است که از طریق ترکیب باندهای فرکانسی ایجاد شود: شبکه ۵G حتی سریعتر خواهد بود، که همچنین به دلیل ارتباط مستقیم بین دستگاه نهایی و سلول سلولی از طریق فناوری پرتو است. در اینجا، سیگنال رادیویی تلفن همراه به جای اینکه به صورت دایره ای در اطراف آنتن توزیع شود، به صورت هدفمند به دستگاه انتهایی ارسال می شود.

تلفن های همراه به روز نیز با پول کمی در دسترس هستند. شما می توانید بهترین قیمت ها را در ویدیو پیدا کنید :

آیا تغییر O2 به استاندارد صنعت خیلی دیر است؟

با «۵G خالص»، یعنی توزیع استاندارد ارتباطات سیار پرسرعت به طور انحصاری روی فرکانس‌هایی در محدوده ۳٫۶ گیگاهرتز، O2 اخیراً توانست در مقابل رقبا علامت تعجب بگذارد . در مقایسه شبکه های ۵G، بهترین سرعت دانلود به دست آمد.

با آنتن های همه کاره، به نظر می رسد o2 اکنون می خواهد مسیری را که تاکنون طی کرده است در آینده قابل پیش بینی ترک کند. آنتن های همه جانبه هواوی برای تسریع در گسترش و صرفه جویی در هزینه ها در نظر گرفته شده اند – و از فرکانس ها برای پوشش منطقه بهتر از قبل پشتیبانی می کنند. با این حال، هرچه افراد بیشتری ۵G را انتخاب کنند، چالش بزرگ‌تری برای اطمینان از حداکثر سرعت در هر زمان خواهد بود. ما کنجکاو هستیم که ببینیم آیا o2 طبق برنامه ریزی موفق خواهد شد یا خیر.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *