iPhone Repair: When to Get It and When to Don t

iPhone Repair: When to Get It and When to Don t

آیفون مطمئناً مزایای زیادی دارد ، در مورد آن هیچ س questionالی نیست ، اما تعمیرات ساده یکی از آنها نیست. خرابی صفحه نمایش ، خرابی آب و خراب شدن باتری بخشی از زندگی روزمره است. با توجه به قیمت بالای تعمیرات اپل ، این س questionsال پیش می آید که هنوز می توانید خسارت خود را تعمیر کنید ، اصلا تعمیر آیفون چه زمانی ارزش دارد و هزینه سرگرمی آن چقدر است؟ ما پاسخ ها را داریم.

Stiftung Warentest سخت است و آیفون ها را ۱۰۰ بار از ارتفاع ۸۰ سانتی متری به منظور آزمایش به زمین می اندازد. نتیجه: مدل های iPhone Pro و Mini هیچ آسیبی نشان نمی دهند. از طرف دیگر ، آیفون “معمولی” این کار را انجام می دهد ، اما تلفن هوشمند حداقل عملکردی دارد. اصلاً خیلی بد به نظر نمی رسد ، اما اپل هر روز با تعمیرات آیفون پول زیادی به دست می آورد ، زیرا خرابی نمایشگرها ، خرابی آب و خراب شدن باتری ها معمول است و قیمت تعمیرات آن بالا است.

علاوه بر این ، وقتی صحبت از Apple می شود ، یا باید برای تعمیرات به فروشگاه Apple بروید ، یا به سرویس تعمیرات دارای مجوز Apple مراجعه کنید یا iPhone را به مرکز تعمیرات Apple ارسال کنید. همچنین یک برنامه جدید برای ارائه دهندگان تعمیرات مستقل وجود دارد که توسط قطعات ، ابزارها و موارد اصلی توسط اپل پشتیبانی می شوند. با این حال ، پیش نیاز این امر این است که تکنسین های آموزش دیده توسط اپل نیز در کارخانه ها کار کنند. همانطور که می توانید بشنوید ، اپل با انتخاب اینجا بسیار سخت گیر است و تلاش برای کارگاه ها بسیار عالی است.

از سوی دیگر ، دیگر برنامه ریزی برای خرابکاری در اپل برنامه ریزی نشده است و اپل موانع بیشتری را بر سر راه علاقه مندان قرار می دهد تا راه حل های ارزان قیمت را دشوارتر کند. مشکل دیگر ، تامین قطعات یدکی با لوازم جانبی اصلی است که عملاً در خارج از گواهینامه اپل وجود ندارد. اما اگر از قطعات اصلی استفاده نمی کنید ، اپل موانع دیگری را در سیستم ایجاد کرده است که پس از تغییرات سخت افزاری منجر به پیام خطا می شود. این اتفاق می افتد ، به عنوان مثال ، هنگامی که باتری ها یا نمایشگرهای سازندگان شخص ثالث نصب می شوند.

تعمیر آیفون: گارانتی

اما قبل از اینکه با قیمت ها و گزینه های تعمیر دست و پنجه نرم کنید ، به طور خودکار س ofال ضمانت را از خود می پرسید: البته این مورد از طرف اپل نیز موجود است و به مدت یک سال اجرا می شود ، اما البته فقط نقص تولید را پوشش می دهد و صراحتاً قطعات سایش مانند آن را حذف نمی کند. به عنوان باتری می توانید وضعیت گارانتی را در این وب سایت بررسی کنید. کافی است شماره سریال iPhone خود را وارد کنید ، که می توانید آن را در تنظیمات زیر “General” و “Info” پیدا کنید.

تعمیر آیفون: Apple Care +

بسته پشتیبانی و سخت افزاری اپل Apple Care + یک گزینه برای همه است. با پرداخت ماهانه ، می توانید حداکثر دو تعمیر در سال انجام دهید و فقط باید هزینه اضافی نسبتاً ناچیزی بپردازید: خسارت نمایش داده شده تنها ۲۹ یورو هزینه دارد ، خسارت دیگر ۹۹ یورو. بسته دوم نیز سرقت و خسارت را پوشش می دهد ، هزینه اضافی برای این مبلغ ۱۲۹ یورو است. هزینه ماهانه AppleCare + بستگی به دستگاه دارد. برای iPhone mini ، به عنوان مثال ، ۸٫۴۹ یورو است.

تعمیر آیفون: هزینه

هرکسی می تواند هزینه تعمیر آیفون را در لیست قیمت رسمی اپل جستجو کند. اما مراقب باشید اشک نریزید ، زیرا قیمت ها تند است. اپل بین سه حوزه تمایز قائل می شود:

قیمت تعمیرات نمایشگر: اپل لیست قیمت تعمیر صفحه نمایش به روز شده را در وب سایت خود دارد. در آنجا می توانید ببینید که برای iPhone 13 Max Pro بیش از ۳۶۰ یورو پرداخت می کنید ، اما برای iPhone SE فقط ۱۵۰ یورو. قیمت تعمیر باتری: قیمت تعویض باتری چندان پیچیده نیست. هزینه دستگاه های قدیمی ۵۵ یورو است ، در حالی که iPhone های فعلی ۷۵ یورو قیمت دارند. قیمت سایر تعمیرات: قیمت سایر تعمیرات آیفون که اپل در وب سایت خود ارائه می دهد بسیار تند به نظر می رسد. کاربران آیفون ۱۳ پرو مکس باید ۶۴۰ یورو پرداخت کنند ، اما آیفون X نیز تقریباً ۶۰۰ یورو است. آنچه باید بدانید: این حداکثر هزینه ای است که می توان از نظر هزینه تعمیر ، تا حداکثر تعویض کامل ، شامل آن شد. اطلاعات دقیق تر در مورد هزینه ها در موارد جداگانه از فروشگاه Apple یا شریک خدمات Apple در دسترس است.

تعمیر آیفون: تنظیم شده است

طرفداران جعبه ابزار با فضای کافی در زیرزمین نیز می توانند مجموعه کاملی از تجهیزات تعمیر تلفن همراه را خریداری کنند. اما وقتی هدف از ترمیم آسیب است ، کیت های تعمیر انتخاب بهتری هستند. برای مثال می توانید آنها را در iFixit پیدا کنید. به عنوان مثال ، باتری به علاوه تمام ابزارهای لازم برای تعویض آیفون X حدود ۵۰ یورو هزینه دارد. دستورالعمل های مناسب را می توان در وب سایت یافت. اما مراقب باشید: تعمیر نیاز به مهارت دستی و صبر دارد. علاوه بر این ، بارها و بارها با مشکل روبرو می شوید ، به عنوان مثال اگر صفحه نمایش را تعویض کنید ، آب بندی های دافع آب قراضه هستند.

تعمیر آیفون: صفحه نمایش

صفحه نمایش ترک خورده یکی از رایج ترین تعمیرات آیفون است. بهترین راه این است که به فروشگاه اپل در نزدیکی بروید ، در عوض تعمیرگاه دارای مجوز اپل می تواند به شما کمک کند یا می توانید تلفن را به مرکز تعمیرات اپل ارسال کنید. می توانید از طریق این صفحه پشتیبانی درخواست تعمیر کنید. با انجام این کار ، ابتدا مشکل را محدود کنید ، به عنوان مثال صفحه نمایش شکسته در جلو ، و سپس آن را برای تسلیم آماده کنید. اپل حداکثر پنج روز کاری را برای این نوع تعمیرات ذکر کرده است. به عنوان مثال ، iFixit مجموعه های کاملی با صفحه نمایش جایگزین و ابزارهای لازم را برای هرکسی که جرات انجام تعمیر خود را دارد ارائه می دهد.

تعمیر آیفون: آماده سازی

اپل توضیح می دهد که شما نیاز به شناسه و رمز عبور Apple خود در مراکز خدمات معتبر دارید. همچنین باید از قبل یک نسخه پشتیبان تهیه کنید. اگر تعمیر اطلاعات iPhone را حذف کند ، این مهم است.

تعمیر آیفون: مدت زمان

اگر آیفون خود را خراب کرده اید و اولین شوک فروکش کرده است ، مهمترین سوال بعد از هزینه این است که تعمیر چقدر طول می کشد. اپل برای این کار حداقل یک انگشت شست دارد. در صورت ارسال آیفون ، تعمیر حدود پنج روز به طول می انجامد. گاهی اوقات در سایت سریعتر انجام می شود ، اما پس از آن یک قرار ملاقات باید در فروشگاه Apple در دسترس باشد. سپس اغلب نمایشگرها بلافاصله عوض می شوند.

تعمیر آیفون: همین نزدیکی

وسوسه انگیز است که در صورت آسیب دیدن آیفون ، آن را وارد نکنید ، اما تعمیر آن در محل. روش یکسان است ، فقط از طریق صفحه پشتیبانی اپل مشکل را محدود کنید. سپس “برای تعمیر آن را بیاورید” را انتخاب کنید. ارائه دهندگان خدمات مجاز Apple و در صورت موجود بودن قرارهای ملاقات در فروشگاه Apple در آنجا ذخیره می شوند. قرارها با استفاده از Apple ID پردازش می شوند.

تعمیر آیفون: آسیب به آب

Whip و iPhone در کاسه توالت شنا می کنند. شوخی نیست ، آیفون اغلب در زمان نامناسب از جیب پشتی بیرون می افتد و در توالت فرو می رود. اما در صورت خرابی آب ، تعمیر آیفون چگونه است؟ می توانید مجدداً با اپل یا شریک اپل قرار بگذارید و یا iPhone را بیاورید یا آن را بفرستید. نقطه تماس اصلی این صفحه پشتیبانی است.

داروهای خانگی برای آسیب های ناشی از آب برنج یا در صورت وجود ، ژل سیلیس است. می توانید آیفون را با کیت تعمیر مخصوص باز کنید. شاخص ها نشان می دهند که آب در کجا به همه جا نفوذ کرده است. تخته ممکن است با ایزوپروپیل الکل تمیز شود. مناطق قابل خوردگی را می توان با یک برس نرم تمیز کرد. اما مراقب باشید: حتی برای برچیدن آیفون ، مهارت های دستی ، صبر و ابزار مناسب مورد نیاز است. کسانی که به انجام این کار به خود اعتماد ندارند ، بهتر است متخصصان این کار را انجام دهند.

تعمیر آیفون: خودتان این کار را انجام دهید

آیا می توانید خودتان قفسه Ikea را مونتاژ کرده و هر از گاهی خودتان ماشین خود را دوباره پر کنید؟ پس این بدان معنا نیست که خودتان باید آیفون را خراب کنید. به طور جدی ، اپل دسترسی کاربران به سخت افزار را برای کاربران مشکل می کند. به عنوان مثال ، پیچ های مختلفی استفاده می شود و قطعات به هم چسبانده می شوند. کیت های تعمیراتی که قول صفحه نمایش ۵۰ یورویی را می دهند تقاضای زیادی دارند ، در حالی که هزینه اپل ۱۵۰ یورو است. اما اگر مشکلی در تعمیر رخ دهد ، شما ۵۰ یورو ، ۱۵۰ دلار برای صفحه جدید اپل و هزینه های اضافی برای خسارت وارده هزینه کرده اید. این برای اکثریت قریب به اتفاق کاربران چیزی نیست ، بنابراین بهتر است iPhone ها توسط متخصصان تعمیر شوند ، حتی اگر قیمت ها بالا باشد.

تعمیر آیفون: قرار ملاقات بگذارید

قرار ملاقات برای تعمیر آیفون را می توانید مستقیماً در صفحه پشتیبانی اپل پیدا کنید. در آنجا می توانید انتخاب کنید که آیا می خواهید دستگاه را تحویل دهید یا در Apple Store تحویل دهید یا در یک شریک معتبر.

تعمیر آیفون: وضعیت پرس و جو

برخی از موارد را می توان به سرعت در محل تعمیر کرد. سپس با آیفون خراب به آنجا بروید و در حالت ایده آل ، بعد از مدت کوتاهی با دستگاه تعمیر شده به خانه بروید. اما گاهی تعمیر بیشتر طول می کشد. می توانید وضعیت فعلی را در این وب سایت بررسی کنید.

تعمیر آیفون: همچنین در MediaMarkt و Saturn

فروشگاه های اپل فقط در شهرهای بزرگ موجود هستند. اگر نمی خواهید iPhone خود را ارسال کنید ، ممکن است مجبور باشید یک سفر طولانی تر برنامه ریزی کنید. خبر خوب: غول های الکترونیکی MediaMarkt و Saturn همچنین iPhone را تعمیر می کنند. بنابراین شاید ارزش داشته باشد که از وب سایت MediaMarkt و Saturn دیدن کنید. در آنجا همچنین قیمت تعمیرات استاندارد مختلف مانند خرابی صفحه نمایش یا خراب شدن باتری را خواهید یافت.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *