iOS 15.2 in progress: What s in Apple s iPhone update?

iOS 15.2 in progress: What s in Apple s iPhone update?

اولین آپدیت سرویس اصلی iOS 15 برای آیفون و آیپد چند روز پیش به سختی منتشر شد و اپل در حال کار بر روی شماره نسخه بعدی است. اما کدام ویژگی‌ها و عملکردهای جدید واقعاً در به‌روزرسانی آینده iOS 15.2 وجود دارد؟ پاسخ نه تنها طرفداران حریم خصوصی را خوشحال می کند.

تنها چند روز پس از انتشار iOS 15.1، معرفی iOS 15.2 یا iPadOS 15.2 در ادامه می آید. توسعه دهندگان قبلاً اولین نسخه بتای دو به روز رسانی سیستم را در چند ساعت گذشته دریافت کرده اند و می توانند یکی و دیگری ویژگی جدید را تأیید کنند (منبع: MacRumors).

ویژگی های آیفون جدید اپل در iOS 15.2

بنابراین در به روز رسانی آینده برای iPhone و iPad چه چیزی وجود دارد؟ مثلا:

گزارش حفاظت از داده های برنامه: با iOS 15.2، اپل به وعده خود عمل کرده و گزارش حفاظت از داده را برای برنامه هایی که قبلاً در WWDC نشان داده شده است، معرفی می کند. به لطف این ویژگی، کاربران می‌توانند ببینند اپلیکیشن‌ها در هفت روز گذشته چند بار به داده‌های حساس خود مانند مکان، عکس‌ها، میکروفون، دوربین و مخاطبین دسترسی پیدا کرده‌اند . وب‌سایت‌ها و آدرس‌های اینترنتی نیز قابل مشاهده هستند، برنامه‌ها در پس‌زمینه تماس می‌گیرند و همچنین متوجه می‌شویم که چند بار به آنها دسترسی داشته‌اند.

Emergency SOS: تماس اضطراری خودکار بر این اساس با iOS 15.2 به روز شده است. اکنون کاربران می توانند به سرعت دکمه کناری را چندین بار فشار دهند تا چنین تماسی را آغاز کنند یا دکمه کناری و دکمه صدا را با هم نگه دارند. به همین ترتیب، اکنون هشت ثانیه شمارش معکوس بیشتری قبل از برقراری تماس وجود دارد. قبلاً فقط ۳ ثانیه بود که احتمالاً در مواجهه با یک ماشه تصادفی خیلی کوتاه بود.

خلاصه اعلان: این اکنون ظاهر جدیدی با نمای نقشه مانند دارد. این به این منظور است که در یک نگاه ساده تر ببینید چه چیزی در خلاصه در پایان آمده است.

با iOS 15.1، اپل اخیراً عملکرد SharePlay نشان داده شده در ویدیو را به iPhone و iPad اهدا کرد:

دوره انتشار برای iOS 15.2 قابل تصور است؟

اکنون این سوال مطرح می شود: چه زمانی می توانیم منتظر انتشار iOS 15.2 باشیم؟ متأسفانه با توجه به تاریخچه پاسخی کلی برای این موضوع وجود ندارد. اما خودتان ببینید:

iOS 14.2: 5 نوامبر ۲۰۲۰ iOS 13.2: 28 اکتبر ۲۰۱۹ iOS 12.2: 25 مارس ۲۰۱۹ iOS 11.2: 2 دسامبر ۲۰۱۷ iOS 10..2: 12 دسامبر ۲۰۱۶

Ergo: در سال‌های اخیر، به‌روزرسانی .۲ در اوایل نوامبر و حداکثر در مارس سال بعد منتشر شد. اگر بخواهیم نکته‌ای بدهیم: در ماه دسامبر هنوز می‌تواند تا این حد باشد. امیدوارم تا بهار منتظر نباشیم.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *